Editörün Seçimi

  • Yazılarımı (Kocaman bir egom olduğu için) genel olarak beğeniyorum, beğenmediğim bir yazıyı da yayınlamam zaten. Ancak sonradan okuduğumda bazı yazıların diğerlerinden daha güzel, daha özel olduğunu farkettim. İşte bu sayfada hakettiği değeri görmediğini düşündüğüm, bu siteyi takip eden herkesin en az bir kez okuması gerektiğine inandığım yazılar yer alıyor olacak. Bir nevi “Best of, Greatest Hits” falan yani. Okumak için başlığa tıklamanız yeterli. Şimdilik 5 yazıyla başladık, ileride güncellemek gibi hayallerim de var. Buyurun efendim;

Yabani Dergi – Geç Kalmış Bir Hoşçakal

Site içerisinde en sevdiğim yazılardan biri. Hem konu hakikaten üzerine bir şeyler söylenmesi gereken bir konu, hem de duygularımı güzel ifade ettiğimi düşünüyorum. Hem Türkiye’de alternatif kültürlere olan ilgiyle, hem de az sayıda gelen alternatif işlere sahip çıkışla ilgili serzenişlerim de cabası. 2017 yılının en çok okunan yazısıdır.

Brian Michael Bendis’e Marvel Tribute’u (ve En İyi 5 Marvel İşi)

Adamı sevmiyorum genel olarak. Ama Marvel için yaptıkları inkar edilemez. Bu yazının da kendisine son derece saygılı bir tribute olduğunu, hoşlanmayışımı güzel bastırdığımı düşünüyorum. Ayrıca site için biçtiğim arşivlik yazılar konseptinin ideal örneği olduğunu da söyleyebilirim.

Kurt Cobain’e Bir Tribute ve Seçtiğim 5 Nirvana Şarkısı

Nirvana’nın ve dolayısıyla Kurt Cobain’in bendeki yeri hep ayrıdır. Halka açık bir şekilde yazı yazmaya başladığımdan beri kendisi üzerine bir yazı yazmak istiyordum. Ölüm yıldönümüne yetiştirmek için de çok uğraştım ama başardım. Hem liste hem düzyazı kısmı olan yazıları da ayrıca seviyorum.

Terry Pratchett’a Bir Saygı Duruşu

Yine Terry Pratchett’ın bendeki yeri ayrıdır. Diskdünya’da eğer konu alternatif dünyalar ise dünya yaratma ve bunu yaparken de eğlendirme konusunda en muazzam örnektir. Bu adama ölğm yıldönümünde elbetteki saygılarımızı sunacaktık.

“Shameless”dan Uyarlanan Dizinin Adının “Bizim Hikaye” Olması

Genelde günceli yakalamakta zorluk çekiyorum işten güçten dolayı. Çok damtakalamakla uğraşmıyoruz açıkçası. Ama bu geyik o kadar bariz bir şekilde geldi ki, dayanamadım. Tahminlerimin tutmuş olmasıyla gurur da duyuyorum. Yazının benim için önemli olan yanı da Türk dizi sektörüne yönelik yorumlarımı sunma fırsatı bulmamdır.

Bonus; Editöriyel Yazılar:

Site üzerine konuştuğum, yorum yaptığım yazıları da takip etmeniz hem bizi daha iyi anlamanız için faydalı olacaktır, hem de genel olarak eğlenceli yazılar olduğunu düşünüyorum. Ayrı ayrı yazmıycan aşağıdaki linke tıklayıp “Editöryel” kategorisindeki tüm yazılara bakabilirsiz.

https://altdunya.com/category/editoriyel/

Spread the love

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın