Koff Animation – Saygı Duruşunda Bir Numara

Yerli işlerin kalbimde yeri apayrıdır. Hep farklı kültürlerle yoğrulmuş olsam da, izlediğim on filmden, diziden, okuduğum on kitaptan dokuzu, en sevdiğim şarkılar sıralamasında on şarkıdan yedisi hep yabancı menşeli işlerdir. Ama olur da arada bizden çıkmış, buram buram memleket kokan ama modern bir kafayla yapılmış, total kitlenin bir tık üstünü hedeflemiş bir şeyler bulduğumda (Yabani gibi mesela) bağrıma basmadan, kalbimde ayrı bir yere koymadan edemiyorum.

Bugün burada video’larını paylaşacağım Koff Animation yeni çıkmış ya da yeni keşfettiğim bir oluşum değil. Bir süredir yaptığı kaliteli işlerle (Adnan vs Bulent’i pas geçiyorum) halihazırda kendini belli etmiş, konuyla ilgilenenlerin çoktan baş tacı yaptığı bir animasyon ekibi. Ticari pek çok işleri varmış ama beni ilgilendiren ve ilgimi cezbeden işleri bu aşağıda yer verdiğim, ülkemizin üç şahsına münhasır kişiliğine saygı duruşu diyebileceğimiz (ecnebilerin “tribute” dediği şeyi çevirmeye çalıştım.) nitelikteki animasyonları.

Bugün burada kendilerinden bahsediyor olmamım sebepleri de AltDünya arşivlerinde bu tip işlerin/oluşumların yer almasını istemem, olur da kendilerini duymayan ama bir şekilde burayı okuyan birileri varsa geç de olsa onları uyandırmak, bir de Koff Animation’dan birileri bu yazıyı okursa onlardan bir de Barış Manço tribute talebinde bulunmak. (İlk ikisi neyse de üçüncü daha önemli. Hadi be, yapsanız ya be). Şaka bir yana, hem görsel hem sözel anlatımdaki başarılarıyla egosu benim gibi büyük olan her insanın “Keşke biri bana da böyle bir şey yapsa” diye düşündüren ancak diğer yandan da herkesin böylesi müstesna bir tribute’ü hakedemeyeceğini düşünüp saygı uyandıran, her biri adandığı şahsın hem kişisel özelliklerini kusursuz yansıtırken, orijin hikayelerini de melodik ve şiirsel bir dille ortaya koyan bu işleri sizin de bilmenizi istedim.

Bu arada kendilerini takip etmek için;

Website:
http://koffanimation.com/

Facebook:
https://www.facebook.com/koffanimation

Youtube:
https://www.youtube.com/channel/UCuNZLqt1BOsM8bjAvHVerCQ

Lafı çok uzatmaya gerek yok, zaten izlediğiniz an hayran kalacaksınız. Sizleri bu şaheserlerle başbaşa bırakıyorum. Buyrunuz efendim;

Zeki:

Müslüm:

Seba:


Bonus: İn Hadi:

https://www.youtube.com/watch?v=rAon3-zozlA

Spread the love

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın