AltList – Spider Verse’deki Tüm Spider’lar

Yeniden bilgisayarıma kavuştum dedim di mi? O sebeple bu Iron Man zırhlarında kullandığımız galeri uygulamasını yeniden aktive edebilirim diye düşündüm, taşındım. Bu sırada, Sony’nin Spider-Man: Spider-Verse animasyon filminin ikinci fragmanı geldi. O anda zihnimde bir ışık yandı.

Marmara Çizgi’den dilimize çevrilen Örümcek-Evreni çizgi romanının iki cildini daha yeni bitirdim (ve genel olarak bu çizgi romana karşı karışık duygular içindeyim) ve en çok hoşuma giden şeyin farklı evrenlerden toplanmış olan Spidey’ler olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Hazır animasyona da az kalmışken bu çizgi roman içerisinde yer alan farklı evrenlerin Spidey’lerine bir bakalım istedim.

Listede tam 47 Örümcek yer alıyor. Tepe tepe bakınız. Net konuşacağım favorim, 60’lar çizgi filmi Spider-Man’i. Siz de favorilerinizi ve neden favoriniz olduğunu yoruma yapıp geyik çevirebilirsiniz. O zaman galerimize buyrunuz;

 

Not: Liste baya bir uzun oldu. Yine de orijinini ya da resmini bulamadığım bazı kahramanları atladım. İlla merak eden vardır diye atladıklarımı şöyle bir not alayım istedim; Spider-Mobile (konuşan eden bir araba), Western Spider-ManHostess Spider-Man (reklam amaçlı bir Spider-Man), Spider-WolfSpider-CatMarvel vs Capcom Spider-Man (Morlun oyun evrenine girip tek yumrukta işini bitiriyor). Yine de unuttuklarım, eklemediklerim, atladıklarım illa ki vardır. Onları da siz yorumlara ekleyerek yazıya katkıda bulunabilirsiniz. Hatta katkıda bulunduğunuz örümcek galeriye eklenirse “Thanx to” olarak isminizi bile yazarım.

Bir başka yazıda görüşene dek esen kalın.

(Kaynaklara istinaden ek not: Listede ağırlıklı olarak şu yazıdan ve açıklamaların da çoğunda zihnimden faydalanılmıştır. Ayrıca takıldığım yerde Google yaptım. Bilgilerinize arz ederim.)

Spread the love

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın