AltList – En İyi 10 “Epic Rap Battles of History” Kapışması

5- Steven Spielberg vs Alfred Hitchcock

İki ismin kapışması bir anda farklı isimlerin katılımıyla cümbüşe dönüyor. Tarantino, Kubrick ve Bay’in dahil olmasıyla efsane bir kapışmaya şahit oluyoruz. Her biri de farklı tarz olunca pastadaki çilek durumu oluyor. ERB’nin en başarılı işlerinden biri şüphesiz.

Bence Kazanan:Tarantino‘nun hızlı tarzı en çok hoşuma giden.

4- Adam vs Eve

Kadın erkek kapışmasının muhteşem örneği. Tartışmanın dünden bugüne gelen bütün klişelerini kullanmış ve karşı cinse (her iki tarafa da) ciddi zarar vermişler. Sonu da çok yerinde bağlanmış. En sevdiklerimden.

Bence Kazanan: Erkek olduğun için Adam diyorum ama Eve‘in önünde de saygıyla eğiliyorum.

3- Michael Jackson vs Elvis Presley

Müziğin iki kralının kapışmasında dönemsel değişimlerinin dikkate alınması burada paha biçilmez oluyor. Her değişim de tarz da değişiyor. Krallara yakışır bir kapışma oluyor.

Bence Kazanan: Burada Elvis Presley‘nin en güçlü darbeleri vurduğunu düşünüyorum.

2- Michael Jordan vs Muhammed Ali

Sporun iki efsanesi kütür kütür dövüşüyor ve ciddi can yakıyorlar. Boksta yasak olsa da bel altı vuruşlar, üç değil beş sayılık atışlar vs. Hakikaten mükemmel. Amerika’da kendi isimlerine sahip komedyenler Key & Peele’in farkı da hissediliyor.

Bence Kazanan: Walla Michael Jordan’ın bende yeri ayrıdır ama bu dövüşü Muhammed Ali kazandı bence.

1- George R.R. Martin vs J.R.R. Tolkien

Benim ilk dinlediğim ERB buydu. Biraz o sebeple de listede birinci diyebilirsiniz ama hem müziği hem sözleriyle hala en iyi olduğunu da düşünüyorum. Biri klasik biri modern iki yazı efsanesinin kapışması da efsane olmuş.

Bence Kazanan: Çok tartışmaya gerek yok sanırım, kazanan tabii ki JRR Tolkien.

Spread the love

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın