Altlist – Dorothy (the Band)’in En İyi 7 Şarkısı

Hepimiz trendsetter olmak isteriz. Tam o şekilde olmasa da yani kimsenin bilmediği, duymadığı bir şeyden ilk kez bahsedip, başkalarının o şeyi sizin sayesinde tanımasına, sevmesine vesile olmak isteriz. Artık takip ettiğim, sevdiğim çoğu şey ana akım olduğu için (ben başladığımda öyle değildi, hey gidi hey) artık bu tip kendim kendime keşfettiğim ama başkalarının keşfetmediği çok bir şey bulamıyorum.

Buna en yakın olduğum şey, Ubisoft’un bir reklamında duyduğum, sonra neymiş diye araştırıp diğer şarkılarına ulaşıp soundlarını sevdiğim, daha sonra da eski sitede yazıp herkese duyurmaya çalıştığım “Dorothy” grubu. Bu Los Angeles grubu karizmatik ve güzel vokalleri Dorothy Martin’nin adını alıyor ve eski usül Hard Rock’a da yakın (Swamp Rock demiş ecnebiler ama ben çok anlamam) bir tarz benimseyip gönlümü çalmayı başarıyorlar. Tarz olarak Black Sabbath’ın, AC/DC’nin biraz modernleşmiş hali diyebiliriz.

Ne zamandır kendi sitemde de bahsedeyim istiyordum, kısmet bu güneymiş. Size favori Dorothy şarkılarımdan oluşan (zevkime göre sıralanmış) bir liste yaptım. Umarım beğenirsiniz. Başkalarına gruptan bahsederken benden duyduğunuzu söylemeyi unutmayın. Buyrun efem;

7- Get Up

Dorothy’nin dudağını izlediğimiz bu şarkı herhangi bir fark, bir pozitiflik sunmadığı için listenin en altında.

6- Down To The Bottom

Şimdilik en yeni videoları. Diğerleri kadar vurucu değil ama yine de başarılı. Sanki soundlarına bir iki bir şey eklenmeli mesajı veriyor.

5- Gun In My Hand

Şarkı muhteşem ana sırf videosu olmadığı için beşinci sırada. Videosu olsaydı birinci sırayı zorlardı.

4- Dark Nights

İğrenç videosundan dolayı daha üstte değil. Çekmeseler de olurmuş. Ama şarkı güzel.

3- Wicked Ones

Tam Dorothy tarzında, belki bir tık daha sert bir şarkı. Grubu güzel tanıttığı ve benim dinlediğim ikinci şarkıları olması vesilesiyle üçüncü sırada.

2- Raise Hell

Şahsen en başarılı klipleri olduğunu düşünüyorum. Çok eğlenceli. Şarkı da en az o kadar başarılı.

1- After Midnight

Çıkış şarkıları hala benim favorim konumda. Ubisoft’un the Crew oyununun tanıtımında kullanması boşa değil yani.

Spread the love

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın