AltList – Çizgi Roman ve Filmdeki Hali Birbiriyle Alakasız 9(+3) Süper Kahraman

7- Bullseye

2003 yapımı Daredevil filmi hakkında bir tane güzel söz söylememiz (Elektra güzeldi, hehe -TT) zor olur sanıyorum. Film tamamen kötüydü. Tamam rezildi ancak karakterler ve kostümler daha bir rezildi. Bullseye çok bilinmez belki ancak bütün vücudunu saran bir kostüm giyen ve kostümün alnında hedef işareti bulunan psikopat bir suçlumuzdu. Filmde bunu vermeye çalışsalar da hiç olmamıştı. Kostüm yok, alnına hedef işareti kazınmış, apaçi gibi giyinen, top sakallı bir manyaktı filmde. Ee olmuş mu? Olmuş derler mi adama? Tabi ki leş gibiydi.

8- Galactus

Bakın bu karakter için benim bir şey yazmama gerek yok. Çünkü sadece yukarıdaki fotoğrafa bakmanız yeterli! Soldaki abimiz gezegenlerden daha uzun, işi gücü uzayda gezip evren yemek olan bir karakter iken sağdaki sözde Galactus’umuz ise sadece bulut. BULUT! Balkanlardan gelen soğuk hava etkisi gibi kötü adam mı olur lan?! Hayır referansınız mı yok? Aç bak, iki çizgi roman karıştır. Ama yok abicim ne yapacağız? Biz kafamıza göre takılacağız! Öyle yaparsan seneler sonra bile ahanda böyle eleştirilmeye devam edersin.

9- Deadpool

Listenin sonuna en kötüyü koymak istedim takdir edersiniz ki. Ryan Reynolds gibi bir adama, Deadpool gibi bir kahramana yapılacak eziyet değildi be kardeşim Wolverine Origins Deadpool’u. Ryan ilk başlarda rolü kabul etmeyeceğini vs söylemiş olsa dahi adamı tehditlerle oynamaya zorlamışlar, ortaya da böyle hilkat garibesi bir karakter çıkmış. Sinema ve çizgi roman tarihinin belki de en acı verici uyarlamasıdır. Kostüm yok, vücut kalemler ile karalanmış, yok edilmiş bir ağız, ellerden çıkan kılıçlar, ışınlanma, gözlerden lazer atma vs vs. Allah’ım Allah’ım daha ne diyebilirim ki? Bitmez zaten karakterin kötülüğü. Çok şükür yine Ryan Reynolds’ın çabaları ve azmi ile adam gibi bir Deadpool filmi çekildi de gözümüz gönlümüz açıldı, gönüllerimize su serpildi. Her aktöre ikinci bir şans verilmesi gerektiğinin en büyük kanıtıdır belki de.

(Hazır güncellemişken listeyi bir iki tane de ben ekleyeyim dedim. Bonus olanlar Anıl’ın değil benim yazılarımdır. Saygılar. -Tt)

Bonus 1: Mandarin

Marvel’ın yaptığı en kötü karakter adaptasyonuydu. Baştaki terörist fikri, daha gerçekçi yaklaşım falan fena değildi ama sonda herşeyin yalan çıkması bütün büyüyü bozdu ve filmin de kötü MCU filmleri arasında sayılmasına sebep oldu. Hala “10 Rings”e yaptıkları ayıbı affetirecek bir şeyler yapsınlar diye bekliyoruz.

Bonus 2: Baron Zemo

Bilen bilir, Cap’in düşmanları arasında Red Skull’dan sonra Zemo gelir ve son derece sağlam bir kötü adamdır. Marvel bunu aldı, ezik, fazla dramatik ve pek çok yönden sıradan bir adam haline getirdi. Zaten kötü adam konusunda sabıkalı olan Marvel bir kez daha kötü adamıyla sınıfta kaldı.

Bonus 3: Doomsday

En kötüsünü sona bıraktım. Doomsday Superman’in en karizmatik fiziksel kötülerinden biri. Fiziksel gücünün yanında, darbe aldıkça güçlenmesi, kemiklerinin büyümesi ve bu büyümeyle daha korkunç bir hale gelmesi enfestir. BvS bu karizmatik karakteri aldı, Zod’a bağladı, Ninja Kaplumbağalar ile LotR’daki Trol arası bir görüntüye bürütüp, bir de saçma sapan güçler verince üzerine tüy dikmiş oldular. Rezillikten başka hiç bir şey değil.

Eveet! Bu listemizde bu kadar. Genelde tanıdık karakterlere değinmeye çalıştım. Umarım hoşunuza gitmiştir. Gitmediyse zaten yorum kısımlarından görüşlerinizi bekliyor olacağım. Benim unuttuğum, ama sizde derin yaralar açmış karakterler varsa onları da yorumlarda paylaşın lütfen. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere!

Spread the love