AltList – Superman Hakkında Az Bilinen 12 Gerçek

7- Superman Uçamıyordu

İlk yaratılığında Superman’in Krypton’un yer çekimi dünyadan daha güçlü olduğu için dünyada çok yükseğe zıplayabildiği yazılmıştı. Daha sonra 1940’lardaki çizgi filmlerde zıplama animasyonu yapmak zor olduğu için uçabilmesi kararlaştırıldı.

8- Dracula vs Supo

Radyo şovu sırasında Superman o dönemin popüler karakteri Dracula ile kapıltırılmış ve vampir lordu tarafından ısırılmıştı. Ancak kendisinin vücudu güneş ışığıyla dolu olduğu için vampir ısırır ısırmaz patlamıştı. Biraz kısa bir bölüm olmuş herhalde. 🙂

9- Meşhur Konuklar

Superman’e konuk olan tek ünlü Dracula değildi elbet. John F Kennedy’den, Bob Hope’a, Don Rickles’a kadar pek çok tanıdık sima Superman’le tanışmıştır. Bunların en eğlenceli ve popüleri bir uzaylı istilası sırasında boks maçı yaptığı Muhammed Ali’dir. O sayının Türkçe’si de vardı, bir sahafta görmüş ama alamamıştım. Ühühü.

10- Superboy Durumu

Başlarda Superboy sıfatı Superman’in gençlik yıllarındaki hali için, Smallville’deki maceralarında kullanılıyordu. Büyüyünce, serpilince Superman olmuştu. Sonra çeşitli hikayelerle bu sıfat farklı karakterlere verildi. En bilineni Superman ve Luthor’un DNA’larından klonlanan Connor Kent’ti.

11- Hızlı Ama En Hızlı Değil

Superman için kurşundan hızlı tanımı kullanılır ve bu durumu kanıtladığını pek çok kez görmüşüzdür. Ama pek çok hikayede teyit edildiği şekliyle DC’nin en hızlı kahramanı kendisi değil Flash’tır. Bu Justice League’deki yarış geyiği de oradan gelir.

12- Sevgililerdeki L.L. Durumu

Kendisinin pek çok sevgilisi olmuş ve ilginç bir şekilde çoğunun baş harfleri L.L. olmuştur. Örnek olarak, Lana Lang, Lois Lane, Lori Lamaris, Lyla Lerrol. En son Wonder Woman’la (LL’den WW’ya geçiş?) birlikte olduğunu da ekleyelim. (Buraya bir başka LL olan Lex Luthor’la ilgili bir espri eklenmeli mi?)

Spread the love

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın