AltList – Deadpool 2’deki 4 Efsane Cameo’nun Hikayesi

Deadpool 2 ile ilgili deli spoiler var yazıda. Eğer hala izlemediyseniz (ki neyi bekliyosunuz hala?) yazıyı okumamanızı, izledikten sonra gelmenizi tavsiye ederiz.

Deadpool 2 ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyorken, “en iyi açılış yapan R Rated film” olmuşken, gişesi 300 milyonu geçmişken, biz de o havaya biraz daha girelim istedik. İnternette bir sürü yazı uçuşuyor (bizim yorum da şurada denk gelmediyseniz, aslında iki yazı geride, niye link verdiysem?) filmin nasıl başarılı olduğuyla ilgili, bir çok film üzerine yazı var, ancak benim en çok ilgimi çeken Entertainment Weekly’nin filmin yaratıcı kadrosundan o efsane cameoların nasıl ortaya çıktığına dair aldığı bilgilerdi (ki orjinali şurada). Dayanamadım, outsource çok tercih ettiğimiz bir şey değil ama yine de dilimize kazandırmak istedim. Buyurun efendim.

1- BRAD PITT

Bildiğiniz gibi Deadpool X-Force için seçmeler yaparken, “Vanisher” diye görünmeyen birini kadroya ekliyor. Biz adamın gerçek olduğunu düşünmezken, sadece komik bir şaka diye yorumlarken, tam son anında bu karakteri oynayan oyuncuyu görüyoruz: Brad Pitt. Ryan Reynolds’ın söylediğine göre Pitt’in filmde olmasını kendisi sormuş. Daha önce tanıştıklarını, kendisine filmde olmasının neden eğlenceli olduğunu belirten bir mektup yazdığını ve çok vaktini almayacağını belirtmiş. Kendisi evet demiş, para almayacağını ama ödemenin bizzat Ryan Reynolds taradından alınacak Starbucks kahvesiyle yapılması koşulunu sürmüş. Hemen kabul etmişler tabi.

2- MATT DAMON

“Thor: Ragnarok”daki cameosuyla gönlümüzü kazanan Damon burada da yine ilginç bir cameoya imza atmış. Cable’ın günümüze geldiği ve ilk iş olarak iki redneck’in aracını aldığı sahneyi hatırladınız mı? Hah o rednecklerden biri Matt Damon, diğeri de Firefly’dan hatırlayacağınız Alan Tudyk. Damon sete tanınmayacak şekilde ful makyaj gelmiş “The Talented Mr. Ripley” filmindeki Jude Law’ın karakteri ve “Dickie Greenleaf” adıyla dolaşmış. Bu arada Alan Tudyk’in karakterinin oradaki söylemi yazarlardan Rhett Reese tarafından yazılmış ve “tuvalet kağıdı manifestosu” olarak anılıyor.

3- X-MEN

İlk filmde geyiğini çevirdikten sonra burada da aynı geyiği görmek gereksizdi derken bir anda Deadpool’un arkasındaki kapıda X-Men ekibi beliriverir. Tam kadro vermek gerekirse orjinal oyuncularıyla Cyclops (Tye Sheridan), Beast (Nicholas Hoult), Professor Xavier (James McAvoy), Storm (Alexandra Shipp), Nightcrawler (Kodi Smit-McPhee) veQuicksilver (Evan Peters) kapı kapanmadan görebildiğiniz X-Men karakterleri. Bu sahne X-Men filmlerinin (ve Deadpool’un da tabi) prodüktörü Simon Kinberg tarafından Dark Phoenix’in setinde çekilmiş. X-Men’ler Montreal’de kendi kısımlarını, Deadpool tayfası Vancouver’da kendi kısımlarını çekmişler, sonra görsel efekt ile birleştirilmiş.

4- HUGH JACKMAN

En sondaki Deadpool geçmişe gidiyor kısmındaki “X-Men Origins: Wolverine” segmentinde Logan ve bu Deadpool’u ilk kez bir arada görüyoruz. Ryan Reynolds ikisinin hala yanyana gelebileceğine inanıyor. Kendi zaman diliminde Logan’ın hala hayatta ve sağlıklı olduğunu söyleyen Reynolds, kendi evrenlerinde kıllı göğüslü ve keskin pençeli bir Logan’ın koşuşturduğunu, Hugh Jackman’ın bu evren içinde en sevdiği adamlardan biri olduğunu ve ikna etmek neredeyse imkansız olsa da Jackman’ı her gördüğünde “Noolur, son bir kez, eğlenceli olur, lütfen, son bir kez, hadi be” diyerek taciz ettiğini söylüyor.

Bonus: STAN LEE

Filmi izleyenler (ben de dahil) Stan Lee cameosunu kaçırmış olabilir. Kendisi bu kez fiziksel olarak olmasa da, bu atlayış sahnesinde Domino konvoya doğru giderken duvarda resim şeklinde yer almış. Yazarlar Deadpool’un X-Mansion’da devirdiği büstlerden birinin de o olabileceğini söylüyorlar. Ama bu filmle ilgili esas cameosunun filmin promosyonu için çektikleri kısa filmde olduğunu belirtiyorlar.

Spread the love

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın