AltDünya dönüyor mu?

AltDünya’nın son yazısını 30 Kasım 2019’da yazmışım. O kısa kısa yazısında yazdıklarımı , sonradan solo yazılar haline getiririm falan gibi hayallerim vardı. Sonra iki çocuğun yoğunluğunun bir çocuktan daha fazla olduğu anlaşıldı, işte iş yoğunlukları fazlalaştı, en sonda da emektar laptopımın ekranı gidince yazı yazmak ancak yatmadan önce kurduğum fantaziler (ehehehe) olarak kaldı. Hatta sitenin süresi dolduğunda (host domain falan işte) ekonomi yapmak amacıyla yenilememeyi bile düşündüm. Ama şöyle bir eski yazılara falan baktım, nostalji damarım ve egom (güzel yazıyormuşum baya) üstün geldi ve “Belki bir gün…” (böyle yaşlı gözlerle romantik bir havada hayal edin) diyerek yeniledim. O günden beri “Bir fırsat olsa da karalasam bir şeyler” diyordum.

İşte o gün bugünmüş demek ki. Görüşemediğimiz süreçte bir sürü şey oldu. En önemlisi hepimizi inanılmaz derinden etkileyen, belki hayata bakışımızı sorgulatan, hiç bir şeyden emin olmamamız gerektiğini soğuk bir gerçek olarak yüzümüze vuran, ama en negatif zamanlarda bile bir umut ışığı olabileceğini kanıtlayan Clippers’ın Denver’a elenmesi heralde. Ha bir de salgın olayı var tabi. O da etkiledi biraz. Gördüğünüz gibi espri anlayışımda hiç bir gelişme olmadı. Yazı yazma konusundaki isteğim ise her zamanki gibi.

Yanlış anlaşılma olmasın, bu yazı artık düzenli olarak yazı yazılan bir site olacağımız anlamına gelmiyor. Sadece benim oğlanın kenarını kırdığı bir tableti elime geçirip wordpress kurduğum ve tuvaletteyken deneme amacıyla bu yazıyı yazabildiğimi gösteriyor. Bir sürü süper fikrim var yazılması gereken ama vakit ve imkanlarımla yapılmasının mümkün olduğundan emin olmadığım. NBA’yi takip etmeye (daha doğrusu Kaan Kural’ın yorumlarını izlemeye) yeniden başladım, Netflix’teki izlemek istediğim tüm dizileri bitirmiş gibi Amazon’a üye oldum, ara ara çizgi roman almaya devam ediyorum falan. Yani potansiyelle sonuç arasındaki ilişkiyi göreceğimiz bir süreçteyim. Ki bu WordPress uygulamasında enter’la backspace’in, noktayla boşluğun yakın olması en büyük problemimiz olacak bi görünüyor.

Hayırlısı diyerek gereğinden uzun dönüş yazısını bitiriyorum. Daha resim nereden ekleniyor onu çözmem lazım. Yeni yazılarda görüşmek üzere, esen kalın.

Spread the love

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın