AltList – Bundan Sonraki Phase’de MCU’ya Katılması Gereken 10 (Küsur) Kahraman

(Bu yazı orjinal olarak AltDünya v1’de Tutlu Tuzlu tarafından 24.09.2016’da yazılmıştır. Aşağıda elimizden geldiğince güncellenmiş, v2’ye adapte edilmiş olup, herhangi bir tarihsel hata, zamanı geçmiş bilgi varsa, affınız rica olunur.

Yazı yazıldığında Fox anlaşması olmadığını da hatırlatmak istedim)

Infinity War’dan sonra MCU’da köklü değişiklikler olacak dedikoduları ortada dolaşıyor. Bildiğimiz kahramanlar sahneden çekilip, yeni kahramanlar öne çıkmaya başlayacak deniyor, ki kontratlar oyuncuların yaşları falan da bu iddiaları güçlendiriyor.

Bugüne kadar, dizileri de işin için sokarsanız baya bir kahramanı kanlı canlı görme şansımız oldu. Agents of SHIELD, Ghost Rider’ı, Daredevil ikinci sezonuyla Elektra’yı, Punisher’ı da bir şekilde evrene dahil etti. Civil War ile Spider-Man ve Black Panther da MCU’ya katıldılar. Filmlerle Ant Man, Doctor Strange, ileride Captain Marvel falan, dizilerle Luke Cage, Iron Fist de kenardan köşeden ya da tam ortadan MCU’ya dahil olmuş durumda. Evrenin kadrosu oldukça kalabalık olsa da, Marvel’ın daha yüzlerce kahramanı var. Yavaş yavaş “Sonraki Phase planlanıyor” haberleri de sağda solda çıkmaya başlamışken, oturdum düşündüm, “Acaba hangi kahramanlar MCU’ya dahil olsa hoşuma gider?” diye. Hazır düşünmüşken dedim ki, ee benim sitem var, bu siteyi okuyan insanlar var (varsınız biliyorum ? ), onlarla da paylaşayım.

İşte sonuç olarak liste aşağıdaki gibi oluştu. Sıralama zevk, heyecan ya da olasılığa göre değil, alfabetiktir. Listeyi hazırlarken hakları başka firmada olan karakterleri liste dışında (Silver Surfer o yüzden gitti mesela, Black Cat Netflix dizisi fikrim de Sony ile olan anlaşmanın şartlarını bilmediğim için iptal oldu) bıraktım. Bunun dışında eğer unuttuğum, atladığım ancak sizlerin de katılmasını istediğiniz karakterler varsa yorumlara (tabi sebebiyle birlikte) ekleyiverin gari. Buyurun efendim;

Blade

Listenin başına denk gelmesi hoş oldu. Çünkü Marvel’ın daha önce filmi çekilmiş olup, hakları geri aldıktan sonra kullanmadığı tek karakter Blade. Bilmeyenler için Blade annesinin hamileyken vampirler tarafından saldırıya uğraması sonucu vampir güçleri kazanan (ama onlardan farklı olarak gündüz yürüyebilen), bu aile draması sonucu bütün vampirleri avlamaya ant içmiş bir kahraman. Marvel’ın her karakterine farklı tarzda film/dizi çektiği düşünülürse bu karaktere vampirli karanlık bir korku filmi ya da dizisi yakışır. (Bu arada ek bilgi olarak herkesin bildiği filmleri dışında Blade’in bir de tek sezon sürmüş dizisi var. Kesinlikle izlenmeye değer bir iştir.)

Hulk Ailesi (Red Hulk, She-Hulk ve diğerleri)

Hulk zaten evrene dahil ama bir türlü film haklarıyla ilgili sorunlardan dolayı kendisine solo film çekilemiyor. Buna çözüm olarak acaba Hulk ailesinden başkalarına film çekseler nasıl olur? En güçlü adayım She-Hulk. Hem avukat süper kahraman mevzusundan çok materyal çıkabileceğini, hem de zaten az sayıda dişi süper kahraman olduğunu düşündüğüm için hem filme hem diziye ideal bir aday olarak görüyorum. Sonrasında cameo olarak kullanması da keyifli olur. Red Hulk’un temeli zaten atılmış durumda. Haklardan dolayı solo Hulk olarak anlatamadığın öyküleri Red Hulk’a kaktırabilirsin. A-Bomb ve Doctor Samson gibi karakterler de bence evrene çeşitlilik katar.

Ka-Zar ve Shanna

Demin de dedim ya Marvel’ın her filmi/dizisi farklı tarzda. İşte size Tarzan vari, vahşi doğada geçen aksiyon filmi kahramanları. Savage Land’in görselliği Marvel’ın görsel anlayışına son derece uygun. Ka-Zar’ın kankası kaplan Zabu’da sinemada heyecan verici olabilir. Büyük çaplı hikayelerde Savage Land’i de kullanır, diğer filmlerde üçlümüzü cameo olarak kullanırsın. Savage Land’in eski çağ yaratıklarıyla dolu olmasını da MCU’da geçen Jurassic Park diye pazarladın mı, al sana on numara film. Hollywood’da yönetici olmam lazım benim. (Bu arada bu karakterlerin hakları konusunda emin değilim, mutant olmasalar da ilk olarak X-Men’de ortaya çıktılar.)

Moon Knight

Bir dönem dedikodusu çıkmıştı, Moon Knight’ın dizisi Netflix’e geliyor diye. Sonradan bir gelişme olmadı. Görüntüsüyle ekranda çok karizmatik duracağına şüphe yok. Ton olarak Marvel’a tazelik katacağı da kesin. Mısır tanrılarıyla falan ilgili olan orijin hikayesi de keyifli olabilir. Ama fazla Batman’e benziyor olması ortalığı çok karıştırırdı tahminimce. O sebeple daha az heyecanlanacağım kahramanlardan biri.

Ms. Marvel (Kamala Khan)

Yakın dönemi çok takip etmeyenler Carol Denvers’ın Ms.Marvel titrini artık Kamala Khan’a bıraktığını bilmiyor olabilir. Kamala Marvel’ın şu an en genç kahramanlarından biri. Kendisi müslüman bir ailenin ferdi. Hikayeleri Spidey’nin gençlik zamanlarındakilere benziyor. İşte bu sebepten MCU Spidey ile sinema evreninde bu tarz hikayeler anlatırken Kamala’da dizi olarak bu tadı TV seyircisine verebilir. Hem de etnik çeşitlilik olarak kısıtlı görülen Marvel evrenine farklı bir kitle kazandırmayı da sağlar. Kesinlikle de keyifli bir seyir sunacağına hiç şüphe yok.

Spread the love

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın